Intelektualny rozwój dziecka dwuletniegoRozwój dziecka (pampers.pl) jest najbardziej intensywny w pierwszych miesiącach jego życia. Później rozwój ten nieco spowalnia. W dużej mierze wynika to głównie z tego, że maluch wiele już potrafi i teraz pogłębia( doskonali )tylko swoje umiejętności.


Intelektualny rozwój dziecka dwuletniego

Foto: dooktor.pl


Mnie osobiście interesuje rozwój dziecka na poziomie intelektualnym u 2 latka. Co się wtedy dzieje, jakie maluch wykazuje zainteresowania, co z emocjami. Należy zacząć od tego, że w tym okresie dziecko bardzo przywiązuje się do swoich przedmiotów. Co za tym idzie, niechętnie się nimi dzieli, dlatego też warto to uszanować. Rozwój dziecka, gdy kończy on 2 latka najwyraźniej widać po tym, że jest on niezwykle zainteresowany światem. Staje się wszędobylski, a że potrafi już swobodnie chodzić, jest go wszędzie pełno. Jeśli chodzi o emocje to rozwój dziecka w tym zakresie jest bardzo burzliwy, a raczej burzliwe stają się jego emocje. Na wiele spraw, maluch reaguje impulsywnie, nie potrafi kontrolować swoich emocji. Typowy jest brak cierpliwości, przekorność i rozdrażnienie. Dziecko często krzyczy, a nawet rzuca przedmiotami. Rozwój dziecka dwuletniego wiąże się też z tym, że coraz częściej pojawiają się lęki przed ludźmi, miejscami, zjawiskami, których maluch nie zna. Rozwój dziecka jest już na tyle zaawansowany, że dziecko zna wiele rzeczy. Tego, czego nie zna – boi się. To zupełnie normalne. Aby maluch czuł się bezpiecznie warto tłumaczyć mu wszystkie nowe zjawiska.
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzPielęgnacja dzieci to wielkie wyzwanie dlatego powstał ten blog na którym znajdziesz wiele przydatnych porad i naszych opinii. Dowiesz się również czy karmienie piersi jest pozytywne czy negatywne dla rozwoju dziecka i wiele więcej. Zapraszamy do czytania i życzymy miłej lektury.

Grudzień 2014

P W Ś C P S N
« listopad   styczeń »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31