Czy można uprawiać seks w ciąży?Wiele par, które spodziewają się dziecka, zastanawiają się, czy można uprawiać seks w ciąży (pampers.pl). Wiele z nich, bojąc się o ewentualne stwarzanie zagrożenia związane z przedwczesnym porodem, rezygnuje całkowicie z jakiejkolwiek intymnej bliskości. Tymczasem wszystkie pary, które nie wiedzą, czy można uprawiać seks w ciąży powinny mieć świadomość, że - gdy nie istnieją żadne przeciwwskazania - nie trzeba zachowywać seksualnej wstrzemięźliwości.


Czy można uprawiać seks w ciąży?

Foto: bi.gazeta.pl


Sami lekarze przyznają, że wielu przyszłych rodziców przychodzi do nich z pytaniem, czy można uprawiać seks w ciąży. Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Jeśli ciąża nie jest zagrożona, wówczas nie ma żadnych ograniczeń, szczególnie w pierwszym trymestrze. W kolejnych trzeba już szczególną uwagę zwracać na pozycje miłosne i wybierać takie, w których mężczyzna nie uciska brzucha. Jeśli jednak seks nie jest dozwolony, wówczas nie należy całkowicie rezygnować z bliskości. Zawsze bowiem pozostaje możliwość korzystania z pieszczot i seksu oralnego. A wtedy pytanie o to, czy można uprawiać seks w ciąży okaże się niepotrzebne,
Brak komentarzy.

Dodaj komentarzPielęgnacja dzieci to wielkie wyzwanie dlatego powstał ten blog na którym znajdziesz wiele przydatnych porad i naszych opinii. Dowiesz się również czy karmienie piersi jest pozytywne czy negatywne dla rozwoju dziecka i wiele więcej. Zapraszamy do czytania i życzymy miłej lektury.

Grudzień 2014

P W Ś C P S N
« listopad   styczeń »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31