pielegnacja-dzieci.eu

Imieninki oraz ważne daty

Prezent

Dzisiaj jest Niedziela 17 marca 2013, i są imieniny: Patryka, Zbigniewa. Pamiętaj o rodzinie!

A już za tydzień świętują: Gabora, Gabriela, Marka

Kalendarz

Wydarzyło się:

  • 1828 - Zmarł Augustyn Felicjan Gliński, od którego najprawdopodobniej pochodzi określenie policjanta – „glina”
  • 1921 - Uchwalenie "Konstytucji Marcowej"

Ceny walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Intelektualny rozwój dziecka dwuletniego

Intelektualny rozwój dziecka dwuletniego

Rozwój dziecka (pampers.pl) jest najbardziej intensywny w pierwszych miesiącach jego życia. Później rozwój ten nieco spowalnia. W dużej mierze wynika to głównie z tego, że maluch wiele już potrafi i teraz pogłębia( doskonali )tylko swoje umiejętności.


rozwój noworodka

Foto: pixabay.com

Mnie osobiście interesuje rozwój dziecka na…

Mnie osobiście interesuje rozwój dziecka na poziomie intelektualnym u 2 latka. Co się wtedy dzieje, jakie maluch wykazuje zainteresowania, co z emocjami. Należy zacząć od tego, że w tym okresie dziecko bardzo przywiązuje się do swoich przedmiotów. Co za tym idzie, niechętnie się nimi dzieli, dlatego też warto to uszanować.

rozwój noworodka

Foto: pixabay.com

Rozwój dziecka, gdy kończy on 2 latka najwyraźniej widać po tym, że jest on niezwykle zainteresowany światem. Staje się wszędobylski, a że potrafi już swobodnie chodzić, jest go wszędzie pełno. Jeśli chodzi o emocje to rozwój dziecka w tym zakresie jest bardzo burzliwy, a raczej burzliwe stają się jego emocje. Na wiele spraw, maluch reaguje impulsywnie, nie potrafi kontrolować swoich emocji. Typowy jest brak cierpliwości, przekorność i rozdrażnienie. Dziecko często krzyczy, a nawet rzuca przedmiotami.

Rozwój dziecka dwuletniego wiąże się też z tym, że coraz częściej pojawiają się lęki przed ludźmi, miejscami, zjawiskami, których maluch nie zna. Rozwój dziecka jest już na tyle zaawansowany, że dziecko zna wiele rzeczy. Tego, czego nie zna – boi się. To zupełnie normalne. Aby maluch czuł się bezpiecznie warto tłumaczyć mu wszystkie nowe zjawiska.

Nowe oferty

    Odpowiedz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>