pielegnacja-dzieci.eu

Imieninki oraz ważne daty

Prezent

Dzisiaj jest Niedziela 23 września 2012, i są imieniny: Bogusława, Tekli. Pamiętaj o rodzinie!

A już za tydzień świętują: Doroty, Grzegorza, Izabeli

Kalendarz

Wydarzyło się:

 • 1842 - Urodziła się Maria Konopnicka
 • 1976 - Powstanie Komitetu Obrony Robotników

Ceny walut

Wykresy walut - 50 ostatnich notowań
USD - Dolar amerykański
Wykres kursu waluty USD

Wtórny brak miesiączki – przyczyny

Wtórny brak miesiączki – przyczyny

Brak okresu to dla większości kobiet poważny problem i powód do niepokoju. Zwykle nie miały one kłopotów związanych z zaburzeniami miesiączkowania, a ich cykl menstruacyjny zawsze był regularny. W takiej sytuacji zwykle mówi się o wtórnym braku miesiączki.


leczenie kaszlu

Foto: pixabay.com

Brak okresu tego rodzaju związany jest przede…

Brak okresu tego rodzaju związany jest przede wszystkim z przyczynami obwodowymi. Gdy kobieta skarży się na brak okresu, wówczas w pierwszej kolejności, zanim podejmie jakiekolwiek leczenie, musi wykluczyć zarówno ciążę, jak i okres przekwitania( menopauzę ). Jeżeli wyniki badań są prawidłowe i kobieta nie spodziewa się dziecka ani nie znajduje się w okresie klimakterium, wówczas należy podjąć dalsze kroki. Gdy brak okresu utrzymuje się kilka miesięcy, lekarze biorą pod uwagę przede wszystkim zaburzenia hormonalne pochodzenia podwzgórzowego, jako jednak z przyczyn zaburzeń miesiączkowania.

leczenie grypy

Foto: pixabay.com

W takiej sytuacji brak okresu może być…

W takiej sytuacji brak okresu może być spowodowany zbyt dużym wysiłkiem fizycznym, długotrwałym stresem czy nawet drastycznym spadkiem masy ciała. Niekiedy wtórny brak miesiączki może być spowodowany przedwczesnym wygasaniem czynności jajników, zespołem policystycznych jajników, guzy jajników.

leczenie odleżyn

Foto: pixabay.com

Nowe oferty

  Jedna odpowiedź to “Wtórny brak miesiączki – przyczyny”

  1. xenaaa pisze:

   Jeżeli brak miesiączki jest spowodowany wygasaniem czynności jajników, to miesiączka nie zanika tak z dnia na dzień. Jest to proces długotrwały, który może już się zaczynać w wieku 35 lat;) Miesiączki stają krótsze, mniej obfite.

  Odpowiedz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>